Vi gleder oss til å ønske velkommen til Anskaffelsesdagen i Bergen 2025, en dag fylt med inspirasjon, innsikt og faglige oppdateringer for alle som jobber med anskaffelser.

I år har vi vært så heldige å få med oss professor, ph.d. René Franz Henschel fra Aarhus Universitet. Han vil dele konkrete, gode tips til hvordan sikre en vellykket gjennomføring i kontraktsperioden. På programmet står også:

Dag Strømsnes fra DFØ, som gir oss sin årlige oppdatering om status og utvikling innen anskaffelser.
Matias Haukom og Erik Førde fra Inventura, som gir råd om hvordan man kan utvikle anskaffelsesfunksjonen i 2025.
Advokatene Anders Thue og Trine Lise Fromreide fra Simonsen Vogt Wiig, som tar en gjennomgang av bruk av miljøkriteriet.
KOFA, som oppsummerer praksis fra året som har gått.
John Cato Juvik, Group Purchasing Director, og Agnethe Eyde, Senior Sustainability Manager, fra JOTUN, som snakker om bærekraft og hvordan finne balansen mellom krav og forretning i foredraget “Sustainability – finding the right balance between requirements and business”.

I tillegg blir det en spennende paneldebatt om innkjøp av konsulenttjenester, et ofte krevende område. Her vil både private og offentlige innkjøpere, samt konsulenter, dele erfaringer og synspunkter.

Konferansier er i år Hermine Svortevik Oen (18). Vårt nye stjerneskudd på teaterscenen, sist kjent fra «Vildanden» på DNS og i London.

Sett av datoen – dette vil du ikke gå glipp av!

Merk: Konferansen starter kl. 9:30, registrering fra 8:30. Arrangementet avsluttes med mingling og tapas fra kl. 16:00.

Pris: 3200,-
Kunder av Simonsen Vogt Wiig og Inventura: 2900,-
Medlemmer av Innkjøpsforeningen: 2000,-

Påmeldingsfrist: 15. mars 2025. Påmeldingen er bindende.

Program

9:30 – Velkommen

  • Leder Innkjøpsforeningen åpner dagen
  • Presentasjon av Anbud365
    v/Lennart Hovland (Redaktør, Anbud365)
  • Sustainability – finding the right balance between requirements and business
    v/Jon Cato Juvik (Group Purchasing Director, Indirect Materials and Factory Projects og Agnethe Eyde (Senior Sustainability Manager) Jotun AS
  • Digitalt forsyningsnettverk og 3D printing
    v/Brede Lærum (leder for 3D-printing, Equinor) 

10:45 – Pause m/frukt og kaffe

  • Modeller for å strukturere kontraktoppfølgingsfasen. Ikke farlig å skape gode relasjoner!
    v/René Franz Henschel (Aarhus Universitet)

12:00 – Lunsj

  • Dagsaktuelt fra DFØ
    v/ Dag Strømsnes (Divisjonsdirektør for anskaffelser, DFØ)
  • Hvordan utvikle anskaffelsesfunksjonen i 2025?
    v/ Matias Haukom /Erik Førde (Inventura)
  • Bruk av miljøkriteriet
    v/ Anders Thue og Trine Lise Fromreide (Partnere, Simonsen Vogt Wiig)

14:30 – Pause

  • Aktuelt fra KOFA
    v/ Alette Borge Schreiner (KOFA)

15:05 – Paneldebatt: Hvordan lykkes med kjøp av konsulenttjenester i 2025
Paneldebatten ledes av Harald Alfsen, (advokat, Stiegler)

Deltakere under paneldebatten:

Håvard Klafstad, Innkjøpsdirektør Lerøy

Ole-Magne Kleven, Avdelingsleder anskaffelser, Sykehusinnkjøp

Øyvind Litlere, Avdelingsleder, Bouvet

Uzma Sadaf Bhatti, Juridisk direktør HRP

Alf Amund Gulsvik, Advokat, CMS Kluge

  • Avslutning
    v/Konferansier og SVW, Inventura, Innkjøpsforeningen

16:00 – Mingling og tapas i 3. etg.